Slovenský jazyk English language
NOVINKYDISTROLABELLINKYPUNKGEN.SK

* novinky
* CD
* DVD
* 5"
* 6"
* 7"
* 10"
* 12"
* pánske tričká
* dámske tričká
* dámske tielka
* nášivky malé
* nášivky chrbtové
* odznaky
* knihy
* ziny

Počet produktov v kategórií: 9
Usporiadať podľa: [ názvu ] [ ceny ]
Bauman, Zygmunt & Lyon, David - Tekutý dohled [ kniha ]
"V současnosti jsou i ty nejmenší detaily našich běžných životů sledovány a stopovány bedlivěji než kdy dříve a lidé často dobrovolně napomáhají této kontrole. Od Londýna a New Yorku po Nové Dillí, Šanghaj a Rio de Janeiro jsou běžné kamery ve veřejných prostorech. Na letištích se po 11. září rozříšily tělesné a biometrické skenery. Google a vydavatelé kreditních karet neustále zaznamenávají naše návyky, zájmy a preference, na něž reagují marketingovou strategií ušitou na míru konkrétnímu zákazníkovi, a to s naší aktivní, ba horlivou účastí. ..."
160 strán, český jazyk.
8.50 €
Chomsky, Noam & Pappé, Ilan & Barat, Frank - O Palestině [ kniha ]
Operácia Protective Edge (Ochranné ostrie) si vyžiadala tisíce palestinských obetí a vyčistila priestor pre ďalší záber pôdy zo strany Izraela. Ešte nikdy nebolo tak dôležité prejavovať ľudu Palestiny solidaritu a podporu. Ilan Pappe a Noam Chomsky, dva predné hlasy boja za oslobodenie Palestiny, rozoberajú budúcnosť obyvateľ Palestiny a to, ako môže medzinárodná verejnosť na Izrael tlačiť, aby prestal s porušovaním ľudských práv palestinského ľudu.
196 strán, český jazyk.
9.00 €
Limová, Audrea: Izrael: bojkot, divestice, sankce [ kniha ]
Hnutie známe pod skratkou BDS (bojkot, divestície, sankice) se po vzore medzinárodného bojkotu z doby ukončovania apartheidu v Juhoafrickej republike pokúša nenásilnou formou donutiť Izrael k dodržovániu medzinárodného práva. Hoci v júli roku 2011 postavil Izrael mimo zákon verejnú podporu ekonomického a politického bojkotu a významne tak narušil slobodu slova, hnutie se stáva účinným nástrojom k vysloveniu nesúhlasu so zaberaním palestinských území. Zostavila Audrea Limová, na knihe sa podieľalo mnoho autorov.
300 strán, český jazyk.
9.00 €
Please no disco tonight [ kniha ]
Po Monstronomicone je tu ďalšia kniha na metalovú i inú nôtu s atmosférou starých i nových čias, aspoň dvoma dejovými líniami - realitou i fikciou, s vybrúseným štýlom i jazykom. Autorom je človek, ktorý hral a opäť aktívne hrá, zažil drsné i zábavné veci a košický vietor ho neraz zavial aj tisíce kilometrov od "furčianskeho dažďového pralesa".
126 strán, slovenský jazyk.
8.00 €
Punk not dead [ kniha ]
História a vývoj českých a slovenských punkových kapiel s úvodom z histórie (SEX PISTOLS, RAMONES, the CLASH, DEAD KENNEDYS). Rozhovory, texty, fotografie. ENERGIE G, Petr "Sid" Hošek, FPB, KEČUP, A 64, TŘI SESTRY, VISACÍ ZÁMEK, HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY, V3S, DO ŘADY!, NOVODUR/ARMAVIR/TELEX, ZÓNA A, ŠANOV, FABRIKA, S.P.S., ZIKKURAT ...
Nová verzia knihy z 2016 obohatená o fotografie!
7.50 €
Strýco Mange - Život je hlava [ kniha ]
Kniha všakovakých poviedok od tvorcu ziny D.A.CH.P, slovenského multitalentu. Maľuje, venuje sa fotografii, hrá na fujaru, cvičí a trénuje rôzne bojové umenia, píše a publikuje krátke poviedky. Osobnosť roka 2010. Zasadzuje sa tiež za voľnočasové aktivity mládeže a venuje sa šamanizmu.
134 strán A6, slovenský jazyk.
2.50 €
Syky - Live 1996 - 2014 [ kniha ]
Kniha fotografií od známeho vltavotýnskeho nadšenca. Vychádza za spolupráce War pigs records a Exit productions. DIY náklad 200 kusov, formát 210 x 215 cm, 112 strán, lepená väzba s obálkou z 300 gramového recyklovaného papiera.
10.00 €
Vaněk, Miroslav - Byl to jenom rock n roll? [ kniha ]
Hudební alternativa v komunistickém Československu 1956 - 1989.
Publikace přináší poprvé pohled na rockovou hudbu z historické perspektivy (dosud převládaly spíše práce muzikologické a sociologické). Autor si všímá, jak populární hudba ovlivnila téměř tři generace československé společnosti. Mapuje vývoj rockové hudby od roku 1956 (kdy se u nás poprvé objevilo slovo rock´n´roll) až do roku 1989, kdy skončila éra vlády komunistické strany. Autor se snaží čtenáře seznámit se všemi snahami autoritativního režimu o likvidaci této tzv. „buržoazní a úpadkové“ hudby, která měla podle bývalých komunistických autorit nebezpečný potenciál „ideologické diverze“ ovlivňující mládež v celém bývalém východním bloku.
640 strán, český jazyk.
18.00 €
Vyškovický B. Peter - Punkový prapor 2: restart [ kniha ]
Po vypredanom prvnom diele Punkového praporu prichádza Petr B. Výškovický s novou knihou. Vo voľnom pokračovaní úspešnej prózy Punkový prapor autor čitateľov zasvecuje do príprav na jednorázové výročné zmŕtvychvstanie rozpadnutej punkrockovej skupiny. Kapitoly odohrávajúce sa v súčasnosti sú preložené náhľadmi do tridsať rokov vzdialenej minulosti, kedy jeden z hlavných protagonistov príbehu začínal inklinovať k punkovému hnutiu. Temer thrillerový nádych dodávajú knihe výňatky z denníka neonacistu, starostlivo sa chystajúceho k likvidácii frontmana kapely, ktorej názov román nesie.
268 strán, český jazyk.
10.00 €

Počet produktov v kategórií: 9