Slovenský jazyk English language
NEWSDISTRIBUTIONLABELLINKSPUNKGEN.SK

* new articles
* CDs
* DVDs
* 5"s
* 7"s
* 10"s
* 12"s
* T-shirts
* women T-shirts
* women sweat shirts
* patches
* backpatches
* pinches
* books
* zines

20 newest items:
GRIDE - Hluboká temná modř (Insane society) [12″]
Dlhoočakávaná posledná nahrávka v starej zostave GRIDE (Čert, Iny, Puffy, Paaya, Michal) "Hluboká temná modř" vyšla kde inde ako u Insane society records ako jednostranný 12". Sedem skladieb, jedenásť minút, 500 kusov modrých vinylov so sieťotlačou na strane bé a kruhovým výsekom na obale.
13.00 €
M:40 - Arvsynd (Insane society) [12″]
Nový album švédskych M:40. Temnejšia nahrávka než ktorákoľvek predtým. Hutný crust hardcore s nekompromisným zvukom.
12.00 €
SEE YOU IN HELL - Život ve strachu (Insane society) [12″]
Po sedmich rokoch vychádza nový album SEE YOU IN HELL. Osem skladieb hard core prešpikovaného japonskou burning spirit školou, ako to už poznáš z predošlých albumov.
12.00 €
FATUM - Edge of the wild (Insane society) [12″]
Nová veľká doska moskovských FATUM s ich nekompromisným metal crustom starej školy. Pre fans: HELLBASTARD, SACRILEGE, AXEGRINDER, ...
12.00 €
SLUTET - Labil (Insane society) [12″]
Po roku a split singlu na Phobia records je tu nová nahrávka švédskych SLUTET. 7 skladieb klasického švédskeho crustu deväťdesiatych rokov. Členovia 3 WAY CUM, UNARMED, WARCOLLAPSE, ...
12.00 €
AGATHOCLES / G.A.T.E.S. (Insane society) [7″]
Belgickí majstri mincecore na splite s nekompromisným japonským metal punkom!
5.00 €
SLUTET - När helvetet brunnit mot sitt slut (Insane society) [12″]
Táto doska by sa dala označiť ako zhrnutie posledných 20-tich rokov Insane society v jednej jedinej nahrávke - v SLUTET sa totiž zišli členovia 3 WAY CUM, UNARMED, WARCOLLAPSE, čo sú všetko kapely, ktorým behom dvoch posledných dekád vyšla na Insane society kazeta, singel alebo veľká doska. Hudobne všetko tiež sedí - pohybujeme sa v klasickom 90-tkovom pojatí škandinávskeho dbeat crustu, takže pokiaľ vám vyššie zmieňované kapely niečo hovoria skúste i ich najnovší projekt. Starí (švédski) psi stále štekajú!
12.00 €
GODOT YOUTH - Prostředí (Ultima ratio) [7″]
Brnenská hcpunk kapela GODOT YOUTH vydáva svoj prvý vinylový počin. Jedná sa o samostatný 7" s názvom "Prostředí". Na čiernej placke nájdete 7 skladieb + malé bezvýznamné prekvapenie.
5.00 €
ADRESTIA / ENCORE (Ultima ratio) [12″]
Švédsky crust napáchnutý metalom versus český nekompromisný dbeat punk útok na spoločnom splite.
12.00 €
Inaktivita #2 [zin]
Po prvom úspešnom čísle, veľkom záujme a pozitívnych ohlasov je tu dvojka Inaktivity, ktorá zhrubla a spestrila jak obsah, tak aj grafickú stránku. Nájdeš tu rozhovory s Outcasst crew, EDŮV SYN, Vlasatí pseudoskinheadi netalentovaní, AMA.diy, plus nejaké básne a úvaha.
32 strán A5, slovenský jazyk.
2.50 €
Garfweek #61 [zin]
Tentokrát boli vytiahnuté z hĺbin zabudnutia rozhovory s ACTIVE MINDS, FARSIDE, the EX, KURWA APARATA a s Bergámom o Black hande. Jasné, že nechýba toľko obľúbená "čierno - červená" rubrika, namátkovo životopis M. Bakunina. Na odľahčenie niečo o začiatkoch turizmu na Šumave, nejaká tá básnička, texty kapiel, recenzie fanzinov a pravidelná distro ponuka.
Zdarma na požiadanie k akejkoľvek objednávke.
60 strán A5, český jazyk.
0.00 €
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia (PHR) [12″]
"Emancipácia" je piatym radovým albumom Davovky za 32 rokov existencie. Ani pribúdajúci vek a šediny nezmenili nič na radikálnych názoroch, ktoré členovia kapely vždy zastávali. "Emancipácia" prináša ich pohľad na ekológiu, migráciu, nacionalizmus i politiku. Desiatka nových punkových skladieb pevne vychádza z deväťdesiatkového zvuku okoreneného rokmi skúseností a inštrumentálnou zručnosťou.
16.00 €
ZEMĚŽLUČ - Kolik a komu? (PHR) [12″]
Novinka pomenovaná "Kolik a komu?" je piata radová doska za 33 rokov existencie. Kapela nikdy nepatrila ku kapelám, ktoré vydávajú nové dosky ako na bežiacom páse. Kvantitu vždy vyrovnáva kvalita. ZEMĚŽLUČ sa po rokoch vrátili k osvedčenej trojčlennej zostave. Za bicie sa vrátil Sam jr., ktorý sa v minulosti podieľal napríklad na albume "Systém kanibal" a gitaru pevne drží v rukách Barmy (ex VZOR 60).
16.00 €
Cerelitida #7 [zin]
Siedne číslo okrem klasických stĺpčekov od zabehnutých i nových stlpkárov tu nájdete anketu na pokračovanie o najpodivnejších miestach organizovania hc/punkových koncertov, rozhovory so Šamanom z GATTACA, REMEK, V0NT a PROTIJED, izraelskými MOOM, FREAKNATION z Baskicka, "Umělcovo vokno" si tentokrát strihla Pavla z TUMMO a poslednými vyspovedanými boli NOTHING CLEAN z UK. Ani tentokrát nechýba Blitzkrieg výpad, tentoraz do vojnových besov Bieloruska. Ďalej sa môžete dočítať ako žije hardcore punková scéna v Anglicku, ktorú si vzal na paškál Matt z KRYPSKAYA, reporty z koncertov v Azyle, ktoré Petra organizovala a mini tour report z troch zastávok v ČR, kadiaľ sa prehnali anglickí KRYPSKAYA po ceste na svoje ázijské tour. Slovo na záver majú klasicky recenzie, či už na nové alebo staršie obľúbené nahrávky.
108 strán A5, český jazyk.
4.00 €
Predčasná vzbura #13 [zin]
Vytlačená bola nová Predčasná Vzbura! V trinástom čísle nájdeš dva kapelné a dva turistické cestopisy, a to konkrétne turné "našich" INCRIMINATE po Poľsku a naopak BURN THE CROSS z Poľska sa vydali na juh na Balkán do Srbska, Chorvátska a Slovinska, ale obtreli sa aj o Maďarsko a Slovensko. Tie nekapelné nie sú o nič menej zaujímavé: Prvý je o cestovaní po Srí Lanke tesne po tohtoročných teroristických útokoch a druhý je o dvojtýždňovom flákaní sa po Holandsku. Pri rozhovoroch som tentoraz zakotvil vo Fínsku. Zo sympatického týpka Joonasa vypadlo, že má na konte miliardu aktivít, tak nebolo o čom. Ten druhý je s Ville-m z Roku records. Sviňou čísla sa stal Charles Taylor - diktátor z Libérie, ktorého si mohol vidieť vo filme Lord of war. Opäť sú tu dve ankety - jedna odborná až sa z nej vykľubala temer koncoročná správa pre ministerstvo školstva, druhá na úplne odľahčenie. Ešte nejaký krátky výťah o tom, na aký všemožný materiál sa kedysi lisovali platne a na úplny koniec zostali recenzie na drvivú väčšinu česko-slovenských fanzinov, ktoré vyšli za poslednú dobu a nejaké tipy na dobré knihy od Vlada.
40 strán A5, slovenský jazyk.
1.50 €
The WILDERNESS - III. (PHR) [12″]
The WILDERNESS sú bez pochýb jednou z najoriginálnejších súčasných kapiel na Slovensku. Aj keď existujú už mnoho rokov, tak fungujú svojim spôsobom v utajení. K ich aure tajomna napomáhá i občas svojrázny prístup jazdenia na vlastné koncerty. Hudobne i textovo sú the WILDERNESS ťažko zaraditeľní do jednoduchých škatuliek. Album "III" nahraný v roku 2013 funguje ako svojho druhu samostatná punková opera. Ide síce o punkový nárez bez infantilných kecov, ale zas na druhú stranu je pestrý množstvom zmien tempa a nečakaných vyhrávok. Reedícia pôvodného dnes už ťažko dostupného limitovaného nákladu.
14.00 €
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy (PHR) [12″]
Prvý samostatný 12" slovenskej kapely TENDENCIE. Kapela z Nového Mesta Nad Váhom a okolia svůj hardcore punk drtí už od roku 2008. Za tú dobu získala silne postavenie medzi poslucháčmi hcpunku i pre svoje jasné a nekompromisné názory. Vo svete plnom apatie, sobeckosti a netolerancie, narastajúcej vlny násilia spojenej i s fašistickými tendenciami podporenými katastrofickými scénarmi predkladanými médiami je niečo, na čo kapela upozorňuje a pred čím varuje. Nový album nadväzuje na dve predchádzajúce 10".
12.00 €
PIVNICA - Fragmenty (PHR) [12″]
Po 16-tich rokoch existencie kapely PIVNICA práve vychádza ich v poradí tretí album s názvom "Fragmenty". Od posledného albumu PIVNICE ubehlo dlhých 9 rokov. Kapela ale nijak nezaháľala, celú dobu aktívne koncertovala a vydala dve vinylové EP. Nové songy, ktoré na albume nájdeš, sa po hudobnej stránke držia pre kapelu typickému mixu punku a hardcore. V textoch a názoroch to má kapela postavené jasne a bez kompromisov. Témy ako korupcia, ochrana prírody alebo zneužívanie sociálne vylúčených ľudí pre vlastné ciele sú a vždy budú aktuálne. Album vzniklo pod hlavičkou Libora z Vomitor sounds. Grafiku a layout má na svedomí DeexGee.
12.00 €
ADACTA - Zlo (PHR) [12″]
V poradí už piaty album bratislavskej formácie ADACTA. Nový zárez na pažbe je opäť krokom do nového priestoru, kde gitary objavujú rozšírené možnosti, ktoré ponúkajú nielen crustové, ale i deathmetalové riffy v kombinácii s typickou epickou a temnou melodikou poháňanou vpred neúprosnými bicími. Celú túto mašinériu podporujú basgitarové vyhrávky a drive jej dodáva lyrika, ktorá skúma rôzné formy ľudskej zloby a zdôrazňuje, že skutočné zlo, to jsme my - zlo pochádza z nášho vnútra.
14.00 €
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Svet žaluje (PHR) [12″]
Kultová nahrávka "Svet žaluje" z roku 1993 vychádza s pôvodnými skladbami, teda vrátane raritnej pesničky "Chcem ísť von", ktorá sa na žiadnej neskoršej edícii neobjavila. Kapela oproti predchádzajúcej "Antropofóbii" výrazne pritvrdila. Nekompromisné texty o ľudských právach, ekológii alebo vojnách, v kombinácii s omnoho tvrdším deväťdesiatkovým punkhardcore soundom znie ako iná kapela. Zmenila sa doba, ale zostava kapely zostala bez zmeny. "Svet žaluje" je jedna z najlepších a rozhodne najzásadnejších slovenských punkových dosiek. Práve táto doska urobila z mnohých veselých 77 punkerov crusterov. Nahrávku pre vinyl kompletne zremasteroval Jack Control. Druhý press na čiernom vinyle.
16.00 €